2017 Model AUDİ A5 COUPE ve Teknik Özellikleri

Sizlere 2017 Model AUDİ A5 COUPE  ve Teknik Özelliklerinden bahsedicek olursak eğer, Audi ortada boy sınıfını 2007'de A5 ile radikal değiştirmişti. Ingolstadt merkezli araba üreticisi hayat genelinde fırtına benzeri esen bir zanaat yapıtı yaratmıştı. Dokuz sene ardından modelin 2. nesli geliyor. Yeni nesil hem bir görünümüyle hem bir de teknolojisiyle yeniden çığır açacak.

Yeni A5 Coupe atletik, sportif ve dekoratif. Tasarımı sofistike aerodinamiklerle beraber ilerliyor. A5 yeni şasisi, kuvvetli motorları ve inovatif multimedya ve sürüş yardımı sistemleriyle etkiliyor. Bir dizayn başyapıtını ne türlü hepten iyi duruma getirebilirsiniz? Audi tasarımcıları bu problemin cevabını yıllardır arıyorlardı. Neticeler etkileyici: Yeni Audi A5 Coupe kıtır, çağdaş ve dekoratif bir görünüm sunuyor. Modelin DNA'sındaki sportif ve dekoratif karakteri yeni versiyonda da devam etmektedir. Bunun en güzel örneği çoğalış 3 boyutlu meydana gelen dalga şekilli omuz çizgisi. Bu bölüm evvelki modeli de karakterize ediyordu. Düzgün bir şekilde akan şerit, tekerlek bombelerinin üzerindeki vurgulanmış çıkıntılarla beraber 4 tekerleğe, dolayısı ile modelin 4 çekişli sürüş sistemine uyarı çekiyor.

 Mükemmel dengelenmiş boyutlar, uzunca motor kaputu, genişletilmiş aks aralığı ve az sarkıntılar yeni A5 Coupe'nin sportifliğinin göstergeleri. Yontulmuş bir çerçeve ön panjur bariz şekilde eskisinden daha düz ve kapsamlı. LED arka lambalar ve opsiyonel LED ya da canlı dönüş sinyalli Matrix LED farlar yüksek teknolojiyi gökyüzü karardıktan ardından da emrinize sunuyor. 

İç kabin

İç kabin yükselen boyutlar ve daha uzunca aks aralığı yardımıyla daha kapsamlı. Şoför ve yolcular daha ferah ve konforlu bir sahadan faydalanabiliyor. Kontrol panelinin yatay mimarisi ve süreklilik gösteren gökyüzü girişi şerifi de bir genişlik duygusu yaratıyor. 

 Tipik bir Audi özelliği olarak, iç kabin kalitesi yüksek. Kapsamlı nitelik seçeneklerine sahip yüksek kalifiye materyaller güzel bir ambiyans yaratıyor ve ortada boy modelin lüks karakterini altını çiziyor. Opsiyonel ortam aydınlatması 30 çeşitli ayarla kullanılabiliyor. Yeni A5 Coupe aeroakustik kapsamında da sınıfın standartlarını yeniden tespit ediyor. Akustik konfor lüks dershane bir otomobille aynı düzeyde. 

 Bagaj kompartmanı 465 litre kapasite sunuyor, bu da evvelki modelden 10 litre daha çok. Arka yer 40:20:40 oranında katlanıyor ve bagaj kapasitesi böyle arttırılabiliyor. Audi bununla beraber iki kapılı coupe modeli opsiyonel jest denetimi ile sunuyor ve bagaj kapağı temel bir ayak hareketiyle temassız açılabiliyor. Opsiyonel treyler irtibatı ise bir tuşla elektrikli olarak açılabiliyor.

Ekran ve kontroller 

A5 Coupe ilk defa opsiyonel Audi sanal kokpit sistemiyle geliyor olacak. Sistemde 12.3 " TFT ekran 1440x540 megapiksel çözünürlükle sunuluyor. MMI navigasyon+ ve ortada konsolda 8.3 " monitörle beraber, sistem ana enformasyon ünitesini oluşturuyor. MMI terminalinin odak noktası dokunmatik ped. Ped vasıtası ile karakter girişi yapılabiliyor ve çok sayıda parmak gerektiren jestler kullanılabiliyor. Bu sayede kullanıcı sözgelişi harita üstünde yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyor. Bütün MMI kontrol mantığı akıllı telefonlar ile aynı, bunun için akıllı yazı bulma özelliği de dahil olmak üzere. Yeni ve daha natürel sesli kontrol sistemi gündelik dildeki komutları algılayabiliyor. Kullanıcı "Ahmet'i aramak istiyorum" benzeri sesli komutlar verebiliyor.

 Multimedya ve Audi connect

MMI navigasyon+ otomatik olarak Audi connect donanım modülü ve yeni Audi connect SIM özellikleriye geliyor. Audi connect SIM, arabaya entegre bir sim kart. Yeni Audi A5 Coupe sim kart tarafından ultra çabuk LTE şebekesini faydalanarak internete bağlanabiliyor. Esnek Audi connect hizmetlerinin tüketimi üç sene amaçlı bedava olarak sunuluyor (Almanya ve birçok Avrupa ülkesinde). Milli hizmet sağlayıcı ihtiyaç durumunda otomatik olarak seçiliyor.

 

Entegre Audi connect hizmetlerinden bağımsız olarak, alıcılar opsiyonel veri paketleri de seçerek satın aldıkları internet tarifesini Wi-Fi erişim noktası şeklinde araçtaki bütün cihazlara paylaştırabiliyorlar. Bu sayede bütün yolcular (sekiz cihaza gibi) uygun fiyatlarla internete girebiliyor, eposta ve öteki çevrimiçi uygulamalardan faydalanabiliyor.

A5 opsiyonel Audi connect güvenlik ve hizmet paketiyle de donatılabiliyor. Bu kapsamda kaza durumlarında otomatik acil bulma, çevrimiçi yol kenarı yardımı, Audi servis talebi benzeri fonksiyonlar bulunuyor, bununla beraber mobil cihaz, akıllı saat hem de Apple TV üzerinden MMI connect uygulamasıyla otomobilin bir takım fonksiyonlarına uzaktan ulaşılabiliyor. Uzaktan erişilebilen fonksiyonlar aralığında otomobili kilitleme ve açma, park yerini tespit etme ve otomobilin durumunu kontrol etme örnek verilebilir. 

 Audi mobil cihaz arayüzü ile,Apple CarPlay ve Android Auto alışıldık mobil cihaz ortamını arabaya taşıyor. Opsiyonel Audi telefon kutusu kablosuz şarj olanağı sunuyor. Müzik severler amaçlı ise Bang & Olufsen inovatif 3D ses sistemi de opsiyonel olarak sipariş edilebiliyor.

YatayreklamHızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.