2017 Model Skoda Octavia ve Teknik Özellikleri

2017 Model Skoda Octavia'nın yeni görünümü, 2016 model Skoda Octavia teknik özellikleri ve Skoda Octavia nın resimlerini merak edenler, Skoda Octavia amaçlı dik teknolojili güncelleme: Kompakt TSI ve çağdaş Canlı Şasi Denetimi (DCC). Skoda Octavia modellerinin 2017 serisi hepten canlı ve randımanlı duruma geliyor. Dik teknolojili ve yepyeni üç silindirli, turbo, benzinli motor alternatifleri tamamlıyor. 

Uyumlanabillir DCC, 110 kW (bir50 PS) ve öbür versiyonlar amaçlı opsiyonel. Skoda Octavia hem bir bir hatchback hem bir de bir station olarak kuvvetli ve uygun fiyat motorlarıyla alıcı. Benzinli ve dizel motorlar serisi TSI'da 169 kW (230 PS), TDI'da 135 kW (bir84 PS) RS motorlarla genişliyor. TSI serisinde, bir.0 litrelik turboşarjlı, üç silindirli benzinli motor, bir.2 litre, 4 silindirli versiyonun yerini ediniyor. 999 cm3 yepyeni bir.0 TSI 85 kW (bir15 PS) çıkma gücüne sahip ve 2000 -3500 rpm içinde 200 Nm tork veriyor. Model ailesinin tarihli önce üç silindirli motor sofistike akustiği ve sürüş performansıyla öncülünü geride bırakıyor.

Octavia bir.0 TSI Teknik Özellikleri;

7 kademe DSG ile kombinasyon şeklinde yepyeni bir.0 TSI Skoda Octavia hatchback modelinin sıfırdan saatte 100 km hıza 10 saniye içerisinde çıkmasını sağlıyor. En Yüksek ise saatte 202 km. 6 kademe manuel vitesle beraber 9.9 saniyede 100 km. hıza çıkılabiliyor, en yüksek hız saatte 202 km. Skoda Octavia Combi 7 kademe DSG ya da manuel bitesle geliyor. Her iki versiyonda da en yüksek hız saatte 200 km. 100 km'ye çıkma müddetleri ise 10.2 saniye ve 10.1 saniçin.

En kocaman gelişim ise yepyeni üç silindirli TSI motorun eskisinden %8 daha düşük petrol kullanımı. 7 kademe DSG vitesli hatchback 100 km'de 4.5 litre yakıt tüketiyor (CO2 emisyonu 105g/km, manuel vitesle 103 g/km). Combi 100 km'de 4.6 l (CO2 106 g/km) ve 4.5 l/100 km (bir05 g CO2/km) harcıyor.

İstenirse Skoda Active, Ambition ve Style donanım seviyelerinde aero paketi de sunuyor. Bileşenler spor şasiyi de kapsıyor. Kaporta yola daha yakınlaştığı amaçlı sürtünme azediniyor, etkin gökyüzü flapları daha sıkı aerodinamik sağlıyor, bagaj kapağı ya da çatı spoyleri ise gökyüzü akışını geliştiriyor. Lastikler düşük yuvarlanma direnci amaçlı optimize edilmiş. Bu geliştirmeler hatchback ve manuel vitesli Combi'de petrol tüketimini 4.4 l/100 km'ye, CO2 emisyonunu 102 g/km'ye düşürüyor.

Skoda Octavia'daki yepyeni bir.0 TSI en yepyeni teknolojileri kullanıyor. Motorun kompakt yapısı ve alüminyum krank muhafazası yardımıyla üç silindirli motorun kilosu 78 kg. Alüminyum pistonlar ve dövme bağlantı rotları sıkı şekilde dengelenmiş, böylelikle balans şaftı olmadan dahi suskun ve narin bir iş sağlanıyor. Bütün krank şaftı montajında döner kitle hafif ve sürtünme kaybı asgari seviyede. Krank muhafazası ve silindir başı bizzat soğutma devrelerine sahip. Egzoz manifoldu silindir başına entegre edilmiş ve motorun kuvvetli termal idaresinin mühim bir bileşeni.

Şarj döngüsünü geliştirmek amaçlı, gökyüzü girişi ve egzoz kam şaftlarının krank mili dönüşleri %50 ve 40 dereceye civarı ayarlanabiliyor. Dik basınçlı sistem yakıtı 250 bar basınçla enjekte etmekte. Turboşarjın ara soğutucusu endüksiyon sistemine entegre edilmiş, böylelikle besleme basıncı bir.6 bara civarı yükselebiliyor.

DCC ile dik performanslı motor serisi

Tüm Skoda Octavia motorlar harika performansları ve düşük petrol tüketimiyle biliniyorlar. DCC ile beraber iştirak eden motorlar şöyle:

TSI motorlar

› bir.4 TSI/110 kW (bir50 PS)-6-kademe manuel ve 7- kademe DSG

› bir.8 TSI/132 kW (bir80 PS)-6-kademe manuel ve 7- kademe DSG; 4×4 amaçlı 6-kademe DSG

› 2.0 TSI/162 kW (220 PS)-RS, 6-kademe manuel ve 6-kademe DSG

› 2.0 TSI/169 kW (230 PS)-RS 230, 6-kademe manuel ve 6-kademe DSG

TDI motorlar

› 2.0 TDI/110 kW (bir50 PS)-6-kademe manuel ve 6-kademe DSG; 4×4 amaçlı 6-kademe manuel

› 2.0 TDI/135 kW (bir84 PS)-6-kademe manuel ve 6-kademe DSG, 4×4 amaçlı 6-kademe DSG

Uyumlanabilir DCC: zengn bir sürüş deneyimi

Yeni 2017 model yılında Skoda 110 kW (bir50 PS) ve üzeri güçteki motorlar amaçlı uyumlanabilir Canlı Şasi Denetimi (DCC) sunacak. Bu sayede daha çok çeşitlilik arz eden bir sürüş deneyimi mümkün olacak. DCC seçilen Konfor, Normal ve Spor modlarına göre araç direksiyonu ve süspansiyonu adapte edebilecek. DCC aynı zamanda Skoda Octavia RS ve Skoda Octavia RS 230 ile de takdim edilecek. Bu modellerde sistem hergün sürüş amaçlı bir tuşla daha konforlu bir ayar sunacak.

Bir elektronik valf DCC şok emicilerin içerisinde bulunan yağ akışını kontrol etmekte. Çabuk kontrol birimi ise valfi yol koşullarına, sürücünün sürüş stiline ve sçeilen moda göre çalıştırıyor. Kocaman enine kesit otomobilde binişi daha konforlu duruma getiriyor, küçük enine kesit ise yol tutuşunu güçlendiriyor. Bu sayede araç direksiyonu daha hassas ve çabuk yanıt veriyor, fren karakteristikleri gelişiyor, gövdede savrulma en düşük düzeye iniyor. DCC etkin güvenliğe de katkıda bulunuyor: sistem tehlikeli durumlarda otomatik olarak Konfor modundan Spor moduna geçiyor, bu sayede stabilite çoğediniyor, lastiklerin yol tutuşu güçleniyor, fren mesafesi kısediniyor.

DCC ve Driving Mode Select (sürüş modu seçimi) Ambition donanım seviyesi ve üzerinde opsiyonel olarak sunuluyor. Driving Mode Select ile sürücü araç direksiyonu karakteristiklerini değiştirebiliyor, DSG ve şasi ayarlarını farklı modlarda yapabiliyor. Şahsi modda sistem şahsi ayarlar kullanmak üzere yönlendirilebiliyor.

Siyah 17 inç "Teron" tekerlekler 2017 yeni sezon modelleri amaçlı bir öbür opsiyonel ekstra. Bu seçenek Skoda Octavia Ambition ve Style donanım seviyelerinde sunuluyor.

Genel özellikler, iç kabin ve "Simply Clever" akıllı özellikler

Skoda Octavia kullanım alanının cömert genişliği, şık hatchback şekli ve geniş bagaj kapağıyla her an öbür kompakt rakiplerinden daha önde durdu. aracın harika iç kabin alanı, arka bacak boşluğu ve başı boşluğu kompakt araba segmentinde zor bulunur seviyede. Hatchback ve Combi bizzat sınıflarının en geniş bagajını sunuyor.

Her Skoda kadar Octavia da birçok elektronik ve "Simply Clever" akıllı özelliklere sahip. Bu özellikler hayatı otomobilin kullanıcıları amaçlı daha kolay duruma getiriyor. Yepyeni 2017 modellerinde Climatronic alerjen filtresi, su jetleriyle temiz tutulan opsiyonel arka fikir kamerası ve ön yolcu koltuğunun altında opsiyonel şemsiye ile geliyor olacak. Ipadler ön koltukların sırtına monte edilebilecek.

Multimedya sisteminin yepyeni özellikleri

Skoda Octavia'nın multimedya sistemleri 2. nesil Modüler Multimedya Matriksi (MIB II) kapsamında ve hem bir kuvvetli hem bir kolay ve esnek kullanım sunuyor. Swing multimedya radyosu 2017 modellerinde Active donanım seviyesinde standart olarak geliyor. Wi-Fi Amundsen multimedya navigasyon sistemine eklenmiş. Sistemin bir takım fonksiyonları Skoda'nın Media Command uygulamasıyla tablet ya da akıllı telefondan kontrol edilebiliyor. Bu da Skoda Octavia'nın arka yolcuları amaçlı çekici bir özellik.

Yeni özelliklerle multimedya sistemi 2017 modellerinde hepten kapsamlı duruma geliyor. Kablosuz şarjlı opsiyonel Skoda Phonebox akıllı telefonları yakın alan eşleştirmesi ile kablo gerekmeden otomobilin antenine bağlıyor, dik çağrı kalitesi ve veri alımı sağlıyor. Aynı zamanda Qi standartıyla uyumlu akıllı telefonlar Phonebox ile endüktif başka bir deyişle kablosuz şarj olabiliyor.

YatayreklamHızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.